BE AN ORIGINAL

URBAN TATTOO ARTIST

Booking

Základné informácie

 

Prioritne sa venujem čiernobielej realistike, ale pracujem aj s

 • NewSchool,
 • OldSchool,
 • Lettering,
 • Minimalizmus.

 

Motívy buď skladám od základu, alebo rekonštruujem na žiadosť klienta podľa podkladov. Vyberám si prioritne najzaujímavejšie projekty, či už nové, alebo rozbehnuté veci.

Bližšie informácie podávam po vyplnení formulára, ktorý je nezáväzný. Na odpoveď treba počkať, za pochopenie ďakujem.

 

V prípade , že dokladáte aj fotodokumentáciu mi zašlite mail priamo na michal@urbantattoo.sk

 

S fotkamy a popisom o aké tetovanie by sa jednalo.

 

 

Booking robím raz mesačne.

 

Na vaše správy odpíšem po skončení booking-u.

 

Pred tetovaním vyžadujem

 

Obmedzenie opálenia pokožky

Na danom miesto, kde sa bude nachádzať tetovanie, je potrebné v čo najväčšej miere zamedziť kontaktu so slnečným žiarením, a taktiež obmedziť návštevy solária. Dôsledkom slnečného žiarenia pokožka tmavne, čo vedie k menej kvalitným výsledkom. Preto je potrebné na kvalitnú prácu zachovať, čo najsvetlejšiu pokožku aby sa na ňu dali naniesť aj jemné tóny. 

 

Obmedzenie kontaktu pokožky s vodou

Zvlhčovanie pokožky vedie k zvýšenému šíreniu baktérií .Pri tetovaní dochádza k povrchovému otvoreniu kože a minimalistickému krvácaniu, čo by v spojení s vyššie spomenutým mohlo daný problém rozšíriť, prípadne viesť k infekcii. Preto je potrebné kožu pred tetovaním vystavovať vode v čo najmenšej miere.

 

Upozornenie na poškodenie kože

Akékoľvek narušenie alebo abrazia pokožky, jazvy, náchylnosť na šírenie baktérií a iné poškodenia kože vedú k zhoršeniu práce s ňou. Pred tetovaním preto požadujem na vyššie spomenuté nedokonalosti alebo problémy upozorniť, aby sme vedeli prebrať další postup a navrhnúť riešenie.

 

Upozornenie na kožné problémy alebo choroby

Ak máte kožné problémy je nevyhnutné sa najprv poradiť s odborným lekárom, ktorý vám povie, či je vhodné a bezpečné pri vašich kožných problémoch, si nechať spraviť tetovanie. Taktiež ak máte iné choroby, ktoré by mohli spôsobiť neočakávanú reakciu alebo väčší problém, je potrebné ma o nich informovať, a rovnako tak sa poradiť s odborným lekárom.

 

Obmedzenie užívania alkoholu alebo iných látok

Pred samotným tetovaním je potrebné nepiť alkohol, a taktiež neužívať žiadne iné látky, v ktorých dôsledku je ďalší deň nariadená krv, čo má za príčinu extrémne začervenanie pokožky. Začervenanie vedie k zhoršenej práce s kožou a odtieňmi farby, či dokonca k extrémnemu krvácaniu čo znemožňuje prácu.

 

Zamedzenie konzumácii kávy

Ak je to možné, je potrebné sa vyhnúť v daný deň pitiu kávy a jej nadmernej konzumácii. Konzumácia kávy totižto súvisí s procesmi v tele, ktoré ovplyvňujú aj samotnú krv.

 

Spraviť si čas na oddych

Pred tetovaním je vhodné prísť oddýchnutý a najedený, pretože fyzické vyčerpanie tiež vplýva na samotný proces tvorby tetovania. Preto myslite pred sedením aj sami na seba, svoje zdravie a príďte zrelaxovaný a načerpaný energiou.

 

Starostlivosť

 

Starostlivosť sa síce vždy o čosi líši vzhľadom na typ pokožky, genetiku aj typ a veľkosť tetovania, ale máme štandardné postupy, od ktorých sa vieme odraziť, inak povedané, od ktorých sa postup odvíja.

 

Štandardné:

 • Black ang Gray,
 • Lettering,
 • Minimalizmus.

 

Farebné:

 • NewSchool
 • OldSchool
 • Colorful

 

Starostlivosť po tetovaní

 

Postup prebaľovania fólie

 

Štandardné

Po čiernobielom tetovaní je dôležité si nechať fóliu na tetovanom mieste aspoň 10 hodín aj v prípade veľkého zakrvácania pod ňou. Ak zakrvácanie nie je dlhšie ako po dobu 10 až 12 hodín, môžeme fóliu nechať na danom mieste až do 3 dní. Samozrejme, že kontrolujeme zakrvácanie, ak je príliš veľké dáme fóliu dole.

 

Farebné

Rozdiel v starostlivosti po tetovaní medzi čiernobielým a farebným variantom je, že fóliu pri farebnom tetovaní prebaľujeme každých pár hodín, cca 4 alebo 5 hodín po dobu 2 dní.

 

Doba aplikácie fólie

V prípade Black and Gray variantu sa fólia zloží po 10 hodinách až 3 dňoch podľa situácie. V prípade farebnej verzie je to po zložení poslednej prebalenej, inak povedané vymenej, fólie, čo je cca po 2 dňoch.

 

Postup starostlivosti po zložení fólie

Tetovanie je potrebné umývať 2 až 3-krát denne, viac netreba “ráno, na obed a večer.” Čo sa týka krémovania tetovaného miesta, to sa odvíja podľa potreby, keďže každý máme iný typ pokožky. Krém treba jemne vmasírovať do pokožky minimálne po umytí a teda aspoň 2 až 3-krát denne. Ak pokožka príliš vpije krém, je potrebné ho vždy na tenko dotrieť. Po dobu 2 týždňov by mala byť koža nonstop jemne natretá, aby sa veľmi nevysušila a nepraskala, čím vzniknú ďalšie zbytočné komplikácie. Taktiež je dôležité sa vyhýbať slnečnému žiareniu, rozmáčaniu pokožky, napríklad vo wellness, saune, dlhých kúpeľoch alebo bazénoch. Počas hojenia chrasty netrhajte a pokožku neškriabte alebo inak nedráždite, aj keď bude extrémne svrbieť obzvlášť v procese “peelingu” ktorý vyzerá ako keď sa vám lúpe pokožka od slnka.

 

Zhrnutie starostlivosti o tetovanie v skratke

 

Čo robiť:

 • umývať,
 • sušiť,
 • krémovať.

 

Čo nerobiť:

 • nevystavovať slnečnému žiareniu,
 • nezvlhčovať
 • netrhať, neškriabať chrasty a nedráždiť pokožku pri hojení/peelingu.

 

Čo si zaobstarať:

 • papierové kuchynské utierky,
 • antibakteriálne tekuté mydlo,
 • krém.